در حال بارگذاری ...
سه‌شنبه 12 اسفند 1399
 • افتتاح مرکز مشاوره دانشگاه فنی و حرفه ای استان مرکزی

  به گزارش روابط عمومی؛ مورخه 19 بهمن ماه 1399 با حضور ریاست، مدیرکل مشاوره دانشگاه فنی وحرفه ای کشور، معاونت دانشجویی و فرهنگی، جمعی از همکاران مرکز مشاوره دانشگاه فنی وحرفه ای استان مرکزی به صورت وبینار افتتاح گردید.

  دکترمهرداد احمدی بیان داشتند:  آنچه که برای ما بسیار مهم است  کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی است و به نظر می رسد آن چیزی که الان گم شده جامعه ماست و بلکه جامعه جهانی سلامت روان وآرامش است. آغاز هر بیماری روانی با نادیده انگاشتن علائم سلامت روان شروع می شود و مراکز مشاوره  وظیفه بسیار بزرگی دارند، در شناسایی به موقع و مداخله به هنگام ، به خاطر اینکه آسیب‌های روانی، سلامت روان را به خطر نیندازد.

  سرکار خانم خالقی با ذکر اینکه دانشگاه فنی و حرفه ای استان مرکزی به عنوان 15 مرکزی است که کلینیک مشاوره را افتتاح و فضا کاملا مناسب به این جریان اختصاص داده اند اظهار داشت : هدف از راه اندازی این مرکز فراهم نمودن مجموعه ای برای آرامش روحی و روانی دانشجویان، پیشگیری از آسیب های روانی- اجتماعی و ارتقای سطح بهداشت و سلامت روان دانشجویان در خصوص مسایل، مشکلات و نیازهای جوانان، ارتقای سطح شناخت و باورهای مذهبی ایشان، راهنمایی دانشجو برای شناخت صحیح توانایی ها و مشکلات خود، راهنمایی دانشجویان در تصمیم گیری آگاهانه، عاقلانه و حسن انتخاب و .. بوده است. وی در ادامه به بیان چند نکته پرداختند:

  1- نسبت به کسانی که در جهت کمک به مشکلات روحی روانی دانشحویان خدمت می کنند سخت گیری نکنیم.

  ۲- در جهت ترغیب دانشجویان برای مراجعه به مشاور و روانشناس فرهنگ سازی کنیم.

  ۳- انتظار ما از روانشناس و مشاور روبرو کردن شما با مشکلات و راهی کردنتان در کانالی که بتوان به حل مشکل برسد ، باشد.

  نظرات کاربران